Rynek kolagenu rośnie – jego wartość w 2021 r. została wyceniona na ponad 5 mld dolarów, a prognozy wskazują, że do 2029 r. może wzrosnąć nawet do 9 mld dolarów. Najnowsze doniesienia potwierdzają pozytywny wpływ suplementacji peptydami kolagenowymi w redukcji cellulitu.

Wartość rynku kolagenu to ponad 5 mld dolarów

Z raportu „Global Collagen Market” przygotowanego przez Data Bridge Market Research wynika, że wartość rynku kolagenu wyceniono w 2021 r. na ponad 5 mld dolarów. Według przewidywań suma ta może wzrosnąć do 2029 r. nawet do przeszło 9 mld dolarów. Kluczowymi czynnikami napędzającymi wzrost światowego rynku tego surowca są coraz szersze zastosowanie kolagenu w przemyśle spożywczym i opiece zdrowotnej, rosnące zainteresowanie jego konsumpcją i nutrikosmetykami oraz coraz częstsze wykorzystanie kolagenu opartego na biomateriałach.

Kolagen zmniejsza cellulit

Kolagen kojarzony jest głównie z poprawą stanu skóry, włosów i paznokci, naukowcy jednak stale potwierdzają jego kolejne pozytywne wpływy na organizm. Badania potwierdzają wpływ przyjmowania bioaktywnych peptydów kolagenowych na zmniejszenie cellulitu u kobiet – długotrwała terapia doustna prowadzi do jego ograniczenia i ma pozytywny wpływ na gęstość skóry. Analizy potwierdzają, że właściwości te ma VERISOL® – surowiec marki Gelita, zawarty w nowym kolagenie OSAVI.

Kolageny z licznymi badaniami klinicznymi

Nowa linia suplementów Advanced od OSAVI to kolageny wyprodukowane na bazie surowców marki Gelita o skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami klinicznymi. Wyróżnia je specyfika działania, którą jest nie tylko uzupełnianie aminokwasów, lecz także stymulowanie konkretnych receptorów w naszym ciele do produkcji odpowiedniego typu kolagenu. Dodatkowo produkty z premierowej linii są zgodne z wymogami Światowej Agencji Antydopingowej WADA.

W nowej serii Advanced znajduje się między innymi kolagen na włosy, skórę i paznokcie, którego składnikiem jest VERISOL®. Przeprowadzone badania wskazały, że jego uczestnicy po 6-miesięcznej kuracji tym surowcem zaobserwowali o 42 proc. mniej uszkodzeń paznokci, a 88 proc. pacjentów zauważyło poprawę wyglądu już po 4-tygodniowym regularnym spożyciu. Natomiast po 16-tygodniowym zażywaniu tego surowca uczestniczki zaobserwowały wzrost grubości włosa o 31 proc.

Dla fanów aktywności fizycznej, ale także osób potrzebujących dodatkowego wsparcia układu kostno-stawowego, dedykowane są dwa nowe kolageny: pierwszy z nich zawiera przebadane klinicznie, bioaktywne peptydy kolagenowe FORTIBONE®. Jego głównym zadaniem jest wspieranie stawów i kości, jest on szczególnie polecany osobom trenującym bieganie, sporty walki, kolarstwo oraz narciarstwo. Kolagen na ścięgna oraz więzadła natomiast posiada w składzie peptydy kolagenowe TENDOFORTE® i dedykowany jest m.in. osobom uprawiającym tenis ziemny, wspinaczkę, golf oraz pływanie. Badanie z wykorzystaniem tego surowca wykazało, że 60 proc. pacjentów z przewlekłymi objawami zapalenia ścięgna Achillesa po 3-miesięcznej suplementacji wróciło do biegania, a 78 proc. badanych odzyskało sprawność po półrocznej kuracji.

W linii markowych kolagenów znajduje się również hydrolizowany kolagen typu I & III, zawiera 18 aminokwasów, w tym wysoką zawartość glicyny, proliny i hydroksyproliny – podstawowych białek budulcowych kolagenu. Jest to kolagen o szerokim spektrum działania.

—————————-

Gelita to niemiecki producent, będący wiodącym na świecie dostawcą białek kolagenowych dla przemysłu spożywczego, medycznego oraz farmaceutycznego. Marka działa na rynku od 1875 r., obecnie posiadając fabryki na pięciu kontynentach, ponad 20 zakładów produkcyjnych i 2.8 tys. pracowników na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *