aloes

Każdy z nas szuka skutecznych sposobów na jak najdłuższe zatrzymanie młodości. Wydajemy krocie na drogie kremy i maseczki. Czasem jednak wystarczy poszukać bliżej natury, aby odkryć rośliny, których właściwości doskonale działają na naszą skórę. Dziś weźmiemy pod lupę aloes.

Aloes stosowany jest w kosmetyce już od dawien dawna. Dziś jednak na nowo zyskuje niesamowitą popularność. Nic zresztą dziwnego, aloes przeciw starzeniu potrafi zdziałać cuda!

Właściwości aloesu

Aloes jest bardzo niepozorną rośliną. Pochodzi z rodziny sukulentów i już od ponad 2000 lat wykorzystywany jest w kosmetyce na całym świecie. Roślina ta posiada szczególne właściwości przyśpieszające gojenie ran, a także skaleczeń, czy oparzeń. Bardzo często wykorzystywany jest jako składnik na przykład gotowych żeli na oparzenia słoneczne. Coraz częściej wykorzystuje się aloes przeciw starzeniu.

Aloes przeciw starzeniu skóry

Aloes przeciw starzeniu? Wszystko dzięki jego właściwościom przeciwzapalnym i zawartości składnika biorącego udział w stymulacji fibroblastów, czyli acemanannu. Pobudza on procesy naprawcze w organizmie. Dzięki temu zwiększa się synteza kolagenu, a my zyskujemy młodszy i bardziej promienny wygląd. Warto więc stosować kosmetyki z dodatkiem aloesu jako prewencję przeciwko starzeniu się skóry.

wpis gościnny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *