prezent

Boże Narodzenie, Dzień Babci, Dzień Nauczyciela, urodziny. Kilka okazji w roku, przy których dwoisz się i troisz nad pomysłami na prezent. A później i tak okazuje się, że jest nietrafiony i idzie w dalszy obieg.

Prezent przechodni

Może się zdarzyć, że nieopacznie dostaniesz przy okazji swojej uroczystości wyjątkowy prezent, który wręczyłeś komuś wcześniej i okazał się nietrafiony. I wcale nie musi to oznaczać aktu zemsty. Po prostu – nietrafione prezenty często trafiają w prezentowy obieg i są przekazywane z rąk do rąk przy przeróżnych okazjach. Możesz go przypadkiem dostać od tej samej osoby, której go wręczyłeś, ale możesz go dostać od kogoś zupełnie innego, kto jest już drugim lub nawet trzecim właścicielem kupionego przez Ciebie upominku. Niezręczne, prawda?

Prezent na życzenie

Dobrą praktyką, która sprawdza się przy wielu okazjach, takich jak np. ślub czy jubileusz jest stworzenie listy prezentów, na której jubilat czy solenizant jasno i konkretnie komunikuje swoje marzenia, oczekiwania co do podarków. Jest to wygodną i praktyczną wskazówką dla osób stojących przed koniecznością kupna prezentu, a dla osób obdarowywanych zmniejszeniem ryzyka otrzymania przysłowiowych „pięciu żelazek” czy przedmiotów niechcianych. Bo taki np. minimalista na pewno nie zadowoli się kolejną ozdobą do mieszkania, a abstynent nie ucieszy z butelki wina.

prezent

Wybierz sobie prezent

Co jednak zrobić jeśli nie mamy takiej listy i nie znamy osoby obdarowywanej na tyle, by znać jej potrzeby? Albo nawet jeśli znamy, to nie jesteśmy przekonani o tym czy uda nam się trafić w jej gust? Idealnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju vouchery i bony upominkowe, które osoba obdarowywana może wykorzystać wg własnego uznania. Na czym polega taki voucher? To swego rodzaju karta przedpłacona – kupujesz ją i nabijasz określoną kwotą Ty, a osoba, która ja od Ciebie dostanie wymienia na dowolny produkt z asortymentu danego sklepu. Większość sklepów stacjonarnych i internetowych posiada takie karty w swojej ofercie, jest zatem w czym wybierać. By nie stanąć przed kolejnym dylematem, a mianowicie który sklep wybrać, warto zainteresować się kartą podarunkową do wykorzystania na Allegro, gdzie wymienić ją można u każdego sprzedawcy i na wszystko czego dusza zapragnie – od ubrań, przez zabawki, sprzęt sportowy, sprzęt AGD i RTV po usługi. Nie ma szans by nie trafić w gust i potrzeby osoby, której chcemy sprawić miły prezent.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *