22 Kwietnia 2015 roku, w Kinie Praha na warszawskiej Pradze Północ już po raz ósmy wystartuje Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych.

Filmy biorące udział w plebiscycie zostaną nakręcone przez nastolatków z całej Polski i zagranicy, a oceniać je będą autorytety branży filmowej.

Uczestnicy, których filmy zostaną zakwalifikowane do konkursu, będą mieli okazję zobaczyć swój obraz na wielkim ekranie, a kreacje zostaną ocenione przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach filmy oceniały takie osobistości jak: Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Kasia Nosowska, Jerzy Zelnik, Andrzej Kołodyński, Paweł Sala, Andrzej Kopiczyński, Małgorzata Lewińska, Krzysztof Majchrzak, Eryk Lubos, Józef Gębski, Barbara Paciorkowska i wielu innych znanych twórców filmowych, krytyków i artystów.
Produkcje można zgłaszać w trzech kategoriach: dokument i reportaż, wideoklip i animacja oraz fabuła.
Młodzi filmowcy (do lat 18) mogą nadsyłać swoje krótkometrażowe filmy do 3 Kwietnia 2015r. Do zgłoszenia konkursowego niezbędne jest wypełnienie kwestionariusza na stronie ffm.org.pl/formularz-zgloszeniowy i zapoznanie się z regulaminem Festiwalu. Spośród nadesłanych prac, Rada Programowa wyłoni po 12 najlepszych filmów we wszystkich kategoriach, które zostaną zaprezentowane na uroczystej gali 22 Kwietnia w Kinie Praha.
Finaliści będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, nagrodę specjalną Magazynu Ekspres Reporterów (emisja filmu w TVP2), nagrodę publiczności i nagrodę internautów. Oprócz pamiątkowej statuetki laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Pula nagród jest bardzo wysoka i z każdą edycją wzrasta.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć wiele atrakcyjnych działań: koncerty, warsztaty reżyserskie, scenariuszowe, charakteryzacji, operatorskie, animacyjne i montażowe oraz projekcje najlepszych filmów z poprzednich lat.

Kontakt:
Sylwia Tybora
Tel: 515 305 496
Email: festiwal@serduszko.org.pl
Jarosław Adamczuk
Tel. 504 30 30 80
Email: festiwal@ffm.org.pl

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci – http://www.serduszko.org.pl/
Zespół Ognisk Wychowawczych – http://zow.pl/
Warszawska Szkoła Reklamy – http://www.szkolareklamy.pl/
Fundacja Agatki Modrzejewski – http://www.fundacjaagatkimodrzejewskiej.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *