Sting i Shaggy

Takiego duetu chyba nikt się nie spodziewał. Dwa, wydawać by się mogło, różne muzyczne światy i zupełnie inni fani. Tymczasem Sting oraz Shaggy nie tylko nagrali wspólną płytę, ale wkrótce też wystąpią w Polsce w ramach trasy promującej ten album.

Krążek „44/876” ukazał się w 20 kwietnia i od tamtej pory niezwykły duet okrąża glob, przekazując pozytywne wibracje, jakie niesie stworzona wspólnie muzyka. Po wyczerpującej trasie po największych miastach Europy, panowie przenieśli się na chwilę do Ameryki, by znów powrócić do naszej części świata. W Polsce wystąpią aż dwukrotnie – 17 listopada w łódzkiej Atlas Arenie i 19 listopada w Ergo Arena Gdańsk.

Sting i Shaggy
Foto: Andrzej Strzelczyk (c), źródło: sting.com

Sting i Shaggy spotkali się kilkanaście miesięcy temu by nagrać utwór „Do not Make Me Wait”, jako hołd dla karaibskich dźwięków, które wywarły wpływ na twórczość każdego z nich. Tymczasem praca nad jednym utworem zakończyła się nagraniem całego albumu, pełnego radosnej i podnoszącej na duchu, melodyjnej muzyki. Album zatutuowany „44/876” (od numerów kierunkowych: 44 do Wielkiej Brytanii, miejsca urodzenia Stinga i 876 na Jamajkę – ojczyznę Shaggy’ego), wykazuje też głęboko zakorzenioną miłość duetu do samej Jamajki: miejsca urodzenia Shaggy’ego, ale też miejsca, w którym Sting napisał takie klasyki, jak np. „Every breath you take”.

Sting i Shaggy
Foto: (c) Andrzej Strzelczyk, źródło: sting.com

W czasie trasy koncertowej obu muzykom jak zwykle towarzyszą niezwykli artyści – Stingowi: Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja) i Rufus Miller (gitara), a Shaggy’emu: Melissa Musique (wokal), Gene Noble (chórki) i Kevon Webster (instrumenty klawiszowe).

Bilety w cenie od 190 zł do 370 zł w sprzedaży od dziś na Livenation.pl i Ticketmaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *